Sosyal Medya Ayakkabısı

Özgür Alaz trendler arasında buna da yer vermişti sanıyorum. Ya da bana öyle geliyor. Şurdan bakabilirsiniz o trend tahminlerine. Gezinirken farkettim. Sosyal medyayı kullanmanın yanı sıra ürünlerinin (somut/elle tutulur gözle görülür) de aktif hayatımızda yer alması yakın gelecek beklentileri arasında yer alıyor.

Sadece uygulama (apps) desteğinin ve temsiliyetinin insan denen yaratılmışların en mukaddesine yetemeyeceği aşikar. Bunun farkına varan “insan ve müşteri odaklı” Nike, bu konuyla ilgili birtakım fotoğraflar yayınlamaya başlamış bile.

Firefox, Twitter ve Google’ın Dunk model ayakkabısını yapılmış! ‘Brass Monki’ lakabıyla tanınan David Reese amcanın tasarladığı bu pabuçların değerinin ise 250 – 400 avro bandında yer alacağı düşünülmekteymiş.

Bir zamanlar graffiti işi ile ciddi derecede ilgilenmiş biri olarak, ABD piyasasından alınabilecek 60 – 100 dolar aralığındaki bu ayakkabıların üzerine “air brush” ile çok çok daha ekonomik olarak bireysel tasarımların yapılabilir olduğunu düşünmekteyim.

Bu sebeple, son kullanıcı nezdinde dünya üzerindeki hemen herkes bu fiyatlara yaklaşamayacaktır. Sadece Gossip Girl ile onun bizdeki çakması Küçük Sırlar ‘da temsil edilen kesimden bahsetmiyorsak. O grupta yer alan kişiler kesinlikle alır! =) Ama yeni farkettim topuğu yok… Almazlar herhalde!

Son olarak belirtmekte fayda var ki! Dost başa, düşman ayağa bakar!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s