iPad 2 Çıktı mı? Çıkıyorsa ne zaman?

Pek bir ontolojik soru oldu farkındayım. Ciddi bir kesim için ontoloji noktasına varmasa da yemeyip içmeyip takip ettiği bir husus. Benim de son 1 aydır yakından takip ettiğim bir konu haline geldi tabletler.

iPad’in açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilerleyen rakiplerine oranla, her yıl çıkaracağı iPhone’un yanı sıra iPad’in yeni versiyonun yani iPad 2’nin ne zaman, ne şekilde çıkacağı uzunca bir süredir merak konusu idi.

Samsung Galaxy  Tab ile tam karşısında GSM özellikli bir cihazla dikilip, ciddi derecede pazar payına saldırmış olsa da esas tehdit Google’ın da desteklediği Android ve onun son sürümü olacak olan Android 3.0 Honeycomb altyapılı Motorola XOOM gözükmekte idi. Yanı sıra Blackberry Playbook gibi cihazlarda her geçen gün artmakta ve tablet piyasasında kendine yer edinmekte. Nihai olarak Barcelona’daki devasa forumda da Samsung’un Galaxy 10.1 olarak tanıttığı cihazında iPad klasmanında(ekran, çap ve diğer özellikler) bir statüye yükselme çabası doğal olarak iPad’in lansman tarihinin doğal olarak yaklaştığını ifade etmekteydi sıkı takipçilerine.

Steve Jobs’ın rahatsızlığının ilerlemesi, CEO’luktan geri çekilmesi ve rakiplerinde dört nala ilerliyor olması sebebiyle üreticilerin sorunlarına rağmen Haziran yada Nisan ayında değil 2 Mart’ta lanse edeceği artık belli oldu.

Bugün birçok forumda, sitede, haber sitesinde (global ve yerel) , blogda araştırdığımda Haziran ağırlıklı görünüyordu ancak nihai olarak bugün iPad 2’nin tanıtım davetiyeleri de piyasaya düştü. Burada da görebileceğiniz üzere; daha ince, daha kaliteli bir ekran, çift kameralı ve hızlı olması beklenen iPad 2 karizmatik davetiyesi görücüye çıkmaya hazır.

İşte Davetiye!

Önümüzdeki hafta Çarşamba günü yapılacak etkinlikle birlikte iPad 2’yi tanıtmaya hazırlanan Apple’ın, lansmanı takip eden süreçte yeni tableti pazara sunması beklenmekte. Pasifik saati ile sabah 10’da, GMT zaman dilimine göreyse akşam 6’da yapılacak etkinliği kimin sunacağı ise henüz bilinmiyor zira bilindiği üzere Steve Jobs sağlık sorunları nedeniyle, bir süre önce geçici olarak yetkilerini Timothy Cook’a bırakmıştı. İkinci nesil iPad’in çift çekirdekli işlemciye, geliştirilmiş ekrana ve güncellenmiş işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Geriye elimize almak kalıyor sanırım…

Savaş kızışıyor dostlar, Steve yattığı yerden de ortalığı sallayacağa benzer..

Ekstra bir bilgi; şu an satışta olan birinci nesil iPad, 2010 Ocak ayında lanse edilmiş ve Nisan ayında satışa sunulmuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s