İK Uygulamalarında Yetenek Yönetimi – İTÜ İMK YBK 2011 Paneli

2006-2007 yıllarıydı sanırım İstanbul Teknik Üniversitesi Yönetim Bilimleri Kongresi’ni duyduğum zamanlar. Merak etmiştim; güzel bir program çıkartmışlardı, katılsam keşke demiştim ama zamanlama açısından uygun değildi zira çalışıyordum.

Yönetim Bilimleri Kongresi, İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübünün ilkini 2000 yılında düzenlediği birçok konu ve konukla birlikte yapılan geniş çaplı bir gelişim organizasyonu. Detaylarına şuradan ulaşabilirsiniz : http://www.ybk.org.tr

Yıl 2011, 12.si düzenlenecek olan İTÜ YBK için benim de bağlı olduğum Türk Telekom İnsan Kaynakları Strateji ve Yetenek Yönetimi Direktörü olan Sn. Savaş USTA davet edilmişti 10 Mart 2011 Perşembe günü düzenlenecek olan “İnsan Kaynakları Uygulamalarında Yetenek Yönetimi” paneline. Savaş Bey’in bir işi çıkınca, topu bana atmak durumunda kaldı. Hem şaşırdım hem de heyecan duydum. Birkaç yıl evvel gidip, dinlesem, istifade etsem dediğim organizasyonda panelist olma durumum ortaya çıkmıştı. Yetenek Yönetimi son yıllarda önemli bir husus haline geldi, geliyor, gelmeye de devam edecek. Gündemde daha fazla yer bulacak ve sadece insan kaynaklarının değil zaman içerisinde tüm fonksiyon yöneticileri ile şirket yönetim kurullarınca da konuşulacak ve önemsenecek bir konu haline gelecek.

Türk Telekom tarafından benim katıldığım panelde çok değerli isimler de yer aldılar ve konuşmalarını yaptılar. Sn. Yiğit Oğuz DUMAN (Tellcom İletişim Hizmetleri Genel Md. Yardımcısı) , Sn. Birsen ÇEVİK (British American Tobacco İnsan Kaynakları Direktörü) ve Sn. Ülker YILDIRIMCAN ( İş Bankası Yetenek Yönetimi Bölüm Müdürü) ile birlikte keyifli bir bir saat geçirdik. Genç arkadaşlara şirketlerin uygulamaları anlatılırken; ben ise biraz daha bu işin neden var olduğunu, neden önemsendiğini ve ne gibi gelişmelere hazırlıklı olunması gerektiğinden bahsettim.

Panel sonunda Lösev’in bardağı ve bebeği ise anlamlı bir hediye oldu.

Keyifli ve güzel bir organizasyon oldu. Buraya da not düşmek istedim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s