Kindle için Türkçe e-kitap satın almanın ve okumanın yolu!

Kindle ‘da Türkçe kitap okumak / Türkçe kitap satın almak istediğimizde ne yapacağız?

İşte zurnanın zırt dediği yer tam da burası. Kindle ile amazon.store’dan türkçe kitap bulamadığımızdan yerli kaynaklara başvurmak gerekiyor. Akla ilk gelen iki durak var. İdefix.com ve D&R.com.tr. Ama buradaki kitapların formatları .epub ve doğrudan kindle için elverişli değil. Zira .epub uzantılı olması demek .epub uzantılı dokümanları destekleyen bir cihaz almanız demek. Ekonomi ve Pazar denklemi burada da mevcut yani. Ancak diyebilirsiniz ki hani Calibre vardı? Calibre ile çevirip atarız. Keşke demek isterdim güzel arkadaşlar. Zira arada bir koruyucu var. Direkt çevirmek kadar kolay değil, az biraz daha uğraştırıyor. Ama merak etmeyin normal şartlar altında toplam alacak süre 10 dk 🙂

Yani Türkçe kitapları Dr.com.tr ve idefix.com’dan edinip, Kindle’da okumak mümkün. Ancak burada şu uyarıyı yapmak lazım. Bu iki platformdan e-kitap satın aldığınızda size lisansı veriyormuş gibi yapıyor ve normal şartlar altında okumanıza olan verdikleri yerler iPad, Android platformlu cihazlar ile bilgisayarınızda okumanız mümkün. Bir de tabii ki esas amaç olan .epub uzantılı dosyaları okumanızı mümkün olan özelleştirilmiş o cihazlar ile satın almanızı istiyor kurumlar 🙂  Yani özetle, Kindle için okumanıza olanak vermiyor idefix ve dr.com.tr.

Yazıların ebatlarını ayarlayabiliyorsunuz. Büyültme-Küçültme mümkün.

Birazdan açıklayacağım metod ile kitapları .epub’dan .mobi gibi bir uzantıya çevirerek Kindle için mümkün kılacaksınız. Ancak bu dönüştürdüğünüzü paylaşmamanız lazım. Kendi Kindle’ınız için yapmanız lazım sadece. Aksi halde, bu pazara bu güzel oluşuma zarar vermiş oluruz. Zira bu kitap okuma meselesinde daha kaliteli eserlerin devam etmesi ve daha fazla sayıda e-kitabın piyasaya sürülmesini dolayısıyla da pazarın genişlemesini isteriz hepimiz. Örneğin dün aldığım kitabın piyasa fiyatı 18-20 tl gibi bir meblağ. İnternetten alsam kargo ve bekleme süreci ile karşılaşacaktım. Ya da fiziken gidip almak gibi ulaşım meblağlarını da eklediğimde 25-30 ‘lu rakamları görecektim.

Oysaki benim için;

–          idefix.com’a üye olmak – 1 dakika

–          kitabı satın almak – 1 dakika dakika

–          Kindle’a dönüştürme yolunu öğrenmek – 20 dk

–          Kindle ‘a dönüştürmek – 2 dk

suretiyle zamanı efektif kullandım. Bundan sonraki her bir kitap alışverişim yalnızda 3-4 dakika olacak. 

Ve idefix bu e-kitabı 12 tl’ye satıyordu.

Ekonomi devri dedikleri bu olsa gerek öyle değil mi?

Şimdi gelelim bu macerama. Bu aralar çok sıkı takip ettiğim, bloguna ve yazılarına hayran olduğum gazeteci ve sosyal medyanın bilindik yüzü olan(birçok kimliği var ama şimdilik bunu kullansak yeter sanırım) Serdar Kuzuloğlu’nun e-kitap okuma süreciyle ilgili yazısını okudum önceki hafta. Bu yazısında ekran görüntüsünü de paylaşmış olduğu Entelektüelin Kutsal Kitabı isimli eserini gördüm. Kendisinin tercihlerini beğeniyorum ve kesin bu da güzeldir diye düşündüm ama o an bakmadım. Ardından twitter’da bu eserden bir alıntı yaptı yanlış hatırlamıyorsam. Instagram’dan da sorunca idefix yanıtını aldım. O zaman şu idefix ‘e bir de ben bakayım dedim.

Kaça satıyorlar, nasıl bir arayüz var. Kolay mı acaba diyerekten. Zira amazon.com gibi basit, işlevsel ve kolay bir arayüzle satış yapmak zor iş. İdefix.com’a eriştim ve gayet güzel ve başarılı bir arayüzle ciddi bir platform sağladıklarını gördüm. İlginç olan Entelektüelin Kutsal Kitabı isimli eseri de satış listesinde 2. sıradaydı. 12 tl fiyatı olan kitabı gördüm, 350 sayfalık bir kitap 12 tl.

İç ses devreye girdi ve “12 tl nereye gitmiyor ki” hem de bir deneyeyim bakayım dedim.

Hemen üye olup, sepete ekledim kitabı. Sonra benden adres vs istedi. Şaşırdım e-kitabı fiziken mi yollayacaklardı acaba diye de düşünmeden kendimi alamadım. En garantisi müşteri hizmetlerini aramak dedim ve aradım. Kibar bir beyfendi “sadece fatura için adres isteniyor, size özeli bir sunucu tahsis edilecek ve kitabınız orada yer alacak, istediğiniz zaman indirebileceksiniz” dedi. Tatmin oldum. Kapatmadan “Kindle’da okuyacağım” dedim, “Kindle’ı desteklemiyor yalnız kitaplarımız, destekleyen cihazlara bakınız” dedi.

Normalde bu yanıtla üzülüp oturmam lazımdı. Ancak deneyebiliriz, çevirtebilirim diye düşündüm. Başta riskli gibi geldi. Google’da biraz arama yaptım, toplam 20-25 dakikamı aldı. Denemeye değer diyip, .epub uzantılı bir kitabı, üstelik DRM adı verilen bir de korumalı kitabı dönüştürmek mümkün olabilir diye düşünüp, toparladığım bilgilerle denemeye karar verdim. Kitabı satın aldım. Ve sonrasında aşağıdaki işlemleri yaparak dönüştürüp, Kindle’a atarak totalde 45 dakikanın sonunda kitabı Kindle’ımda görüntüleyebildim.

Şimdi bu mucize yolu tarifliyorum. Tekrar ediyorum bu yol aslında planlanmış olan yolun dışında bir durum. Yapacağınız işlem sizin inisiyatifinizde olup hata ve illegal paylaşım yap(ma)mak sizin sorumluluğunuzdadır.

İdefix.com yada dr.com.tr ye üye olmak (ben idefix.com’dan aldım)

 1. Kitabı satın almak http://www.idefix.com/ekitap/
 2. Almış olduğunuz kitabı, kitaplığımdan görüntüleyebiliyorsunuz. İndir seçeneği var ama indirmeniz halinde kitap açılmayacak zira bunun için Adobe Digital Editions programını bilgisayarınıza kurmanız lazım.
 3. Adobe Digital Editions programını kurun. Adobe’un kendi sitesinden yada program indirme sitelerinden tedarik edebilirsiniz.
 4. Kurulum devam ederken adobe.com’dan adobe’ye üye olmanız lazım. Bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz lazım –ki bu programın çalışması için şart. Mail hesabı gibi düşünebilirsiniz. (Outlook var ama kullanıcı adı ve şifre zaruriyeti gibi)
 5. Adobe.com ‘a üye olup, kullanıcı adı ve şifrenizi belirledikten sonra Adobe Digital Editions programına dönüp, sizden istediği kullanıcı adı ve şifreyi az evvel oluşturduğunuz şekilde programa giriyoruz. Burası yardımcı olur belki zorlanırsanız http://www.dr.com.tr/EbookHelp.aspx
 6. Program artık kullanılabilir halde.
 7. İdefix.com ‘dan kitabı indir diyoruz, indirilen dosyayı Adobe Digital Editions ile açıyoruz. Sürükle bırak ile program açıkken de dosyanızı açmanız mümkün.
 8. Şu haliyle kitabınızı görüntüleyebiliyorsunuz.
 9. Kitabı açtığınız an Belgelerim / My Digital Editions klasöründe bu kitabın .epub versiyonu var artık.
 10. Şimdi sırada .epub’daki DRM koruyucu kaldırma işleminde. ePUBee DRM Removal ile koruyucu kaldıracak programı bilgisayarınıza kurmanız lazım. Doğrudan Kindle vb okuyucularda okumamanız adına koruyucu bir ara yazılımı var. Bu programla bu koruyucuyu kaldırmak gerekiyor. 3-5 mb’lık bir programcık. Merak etmeyin zor değil. Şuradan indirebilirsiniz http://epubee.com/
 11. Programı çalıştırınca otomatik olarak My Digital Editions ‘ı görüyor ve çıkartacağı yeri de size sunuyor. Remove dediğiniz an koruyucu uzantı olan DRM’i kaldırıyor. Ve yine Belgelerim / Decrypt Output adında bir klasör altında yeni dosyanızı konumlandırıyor otomatik olarak program.
 12. Şimdi sırada bu dokümanı Calibre aracılığıyla .mobi’ye çevirtmek. Calibre ‘yi indirip kuruyorsunuz basitçe. http://calibre-ebook.com/
 13. Calibre’ye sürükle bırak yaparak Decrypt Output içindeki .epub uzantılı dokümanı atıyoruz. Üst kısımdan Convert Books diyoruz. Çıktı olarak .mobi istiyoruz. İşlemi başlatıyoruz.
 14. C / Users / adınız / Calibre Library içinde Kindle ‘a atılmayı bekleyen kitabınız hazır 🙂

Afiyetle okuyunuz!

Reklamlar

“Kindle için Türkçe e-kitap satın almanın ve okumanın yolu!” için 79 yorum

 1. Merhaba
  Hazırladığınız kapsamlı derleme için çok teşekkür ederiz, faydalı bir yazı olmuş. Burada tarif ettiğiniz adımları takip ederek idefixten aldığımız “Steve Jobs” kitabımızı Kindle Touch’ıma aktarmaya çalıştık. Fakat kitabın kapağı ve bazı bölümleri (2. bölümden – 5., 6. bölümlere atlamış mesela direkt) convert edilmiş son halinde tamamen kayıp. Ancak nerede hata var çözemedik. Kitabın calibre.den sonra yüklediğim halinde muhtemelen problem var çünkü adobe digital editions.da sorunsuzca okuyabiliyoruz. Ne önerirsiniz ? Teşekkürler şimdiden

 2. Merhaba Sezai Bey,
  Verdiğiniz bilgiler harika çok teşekkürler.
  Ben Kindle’ımı yeni aldım ve kullanmasını henüz tam bilemiyorum.
  İdefix’den aldığım bir e-kitabı Kindle’a yüklemeye çalışıyorum. Ama sizin yazdığınız maddelerden 11.sinde takıldım. Epubor ePUB DRM Removal 1.5.3’ı açıyorum. My Digital Editions ve Decrypt Output çıkıyor, “unDRM directory” tuşunu tıkladığımda Decrypt Output dosyasının altına bir alt dosya açıp kitabı onun içine atıyor, ancak boyutu 0 KB. Halbuki daha önceki boyutu 2.290 KB idi. Ne yapmam gerekiyor???
  Teşekkürler,
  Neslihan

  1. Neslihan Hanım Merhaba,

   Ben de çalışmıştı. DRM REmoval’ın versiyonunu bir kontrol edin derim. Belki daha güncel bir sürüm çıkmıştır ve o gerekiyor olabilir.
   0 KB mantıklı bir şey değil. Benim başıma denk gelmedi 😦 Benimkisi 1.3.3 versiyonu. Onu bir arayıp bulun bakalım onda da aynı hatayı verecek mi?

 3. Evet, başka programda hata vardı sanırım başka bir versiyonunu yükleyince herşey harika çalıştı:))
  Çok teşekkürler Sezai Bey…

   1. Merhabalar,bende kindle 7.generation var.bütün afımları yaptım kindle applicationın içinde all items kısmında kitap gözüküyor fakat archive kısmına yani kindle ın içine bir türlü atamadım.Ne yapmam gerek.çok teşekkürler

   1. Ben indirdiğimde yoktu. yada benim bilgisayarıma etki etmemiş. Temizleyip yapın yada başka yerden bulup indirin.

 4. ergul londradan ben kitabi bir turlu satn alamiyorum bankadan provasyon alamiyorlarmis biz yurt disinda yasiyan insanlar nasil yapicaz

  1. Bilemiyorum. Buradan bir kart ayarlamalısınız yada Bankanızla görüşüp yurtdışı alışverişe müsait hale getiremez misiniz?

 5. Çok teşekkür ederim! Acemilikten biraz uğraştım gerçi, ama sonuç harika oldu! İyi ki paylaşmışsınız.

 6. sezai bey merhaba. ben kindle’ı türkiyeden aldım ancak 3-4 gün sonra bir mesaj geldi. Amerika’dan bir adres vermeme rağmen kitap almamı engellediler. (bu geçen 3-4 günde baya kitap aldım ama). Buna bir çözümünüz var mı? teşekkürler şimdidien

  1. amazon.com ile yazışarak bir bahane bulabilirsiniz.. o şekilde belki bir çözüm olur. öte yandan internetten kredi kartıyla alıp, download edip belki sonra Kindle ‘a atma denenebilir.

 7. Merhaba,

  ben de sizdeki öneriler doğrultusunda kindle”ma iki kitap yüklemeyi başardım ancak iki kitap sonrası DRM Removal şifre istemeye başladı, programı satın almak istemiyorum çünkü 49 dolar. Önerebileceğiniz daha uzun süreli kullanıma uygun free bir removal site var mı? Teşekkürler

 8. merhaba

  bende kindle yeni aldım internette calib programı ile kitap indirip kindle a atıyorum fakat yazılar çok küçük ve hafif silik çıkıyor. neler yapmam gerekşyor

  1. Kindle’ın kendi ayarlarını kontrol edin, büyütebilirsiniz. İkinci olarak ana dosyanızın kalitesi-sağlıklığı düzgün mü?

 9. Kindle yerine bir başka e-reader alsak da bu kadar zahmete katlanmasak ne olur peki? Kindle’ı benzerlerinden ayıran çok güzel nitelikleri var mı ki? Bu kadar zahmeti çekmeye değecek yani…

  1. Benim icin o kadar zahmetli degil. Bu pazarın iphone u bence. Bu nedenle tercih ettim. Kullanim ve tercih farklilik gosterebilir. Bence paperwhite cok baska mesela..

  1. Okudum, sağlıksız bir şey yaşamadım. Çok kaliteli olmuyor kitap gibi ama okutmayacak kadar da zarar vermiyor.

 10. Yorumunuz denetim için bekliyor.

  Merhabalar Sezai Bey;

  Yararlı bilgileriniz ve yalın anlatımınız için teşekkürler(bir önceki mesajımda telaştan yazmayı himal etmişim).Biran önce çalıştırmak istiyorum kindleımı.. Söyledikleriniz doğrultusunda son aşamaya kadar geldim fakat usb takılıyken kindle paperwhite ımın içinde gözüken kitabımı usb yi kaldırdıktan sonra kindle ımın içinde göremiyorum, ne yapabilirim? konuyla ilgili bir öneriniz olur mu? .Amazona Amerika adresi kayıdımı henüz yapmadım bununla ilgili olabilir mi?

  1. Ben teşekkür ederim. Sağolun.

   Kindle’ınızı açtığınızda Cloud ve Device diye 2 sekme var. Sanırım Cloud seçili, Cloud Amazon’un size sağladığı alan, onu Device(yani cihaz) seçerseniz görürsünüz diye üşünüyorum.

 11. Merhabalar Sezai Bey;

  Programları tekrardan kurdum ve 14 maddeyi tekrardan göz geçirerek işlemi tekrarladım.. Söylediğiniz gibi device seçeneğine de tıkladım fakat bir değişikilk yok ne yazık ki.. .hala kindle mı kullanmaya başlayamadım ne yazık ki.. : (

  1. Acaba kabloda bir sıkıntı mı var? Ya da USB portunuzda.. Başka bilgisayarla da denediniz mi?

   2. bir yol olarak ; Amazon’a tanımladığınız email adresinizden, amazon’un size verdiği e-mail adresine kitabı mail yoluyla atıp, Kindle’ı senkron ettiğinizde de gelmesi lazım.

   1. Merhabalar Sezai Bey;

    Kindle Turkiye, Demir Elektronik ile iletişime geçtim oradan bir tüyo geldi, sağ olsunlar çok mutlu oldum. : ) Meyersem kindle da documents ın içine atmam gerekiyormuş kitabımı şimdi görebiliyorum .. : ) size de çok teşekkür ederim..

    sevgiler

    Merve

 12. güzel paylaşım ama Türkiye’de e-kitap pazarı gelişsin istiyorsak epub formatını mobi’ye çevirmek için DRM Removal kullanmak pek mantıklı değil bana göre…
  DRM kaldırıldığı an o kitabın korsan paylaşımını engelleyen hiçbir şey kalmıyor…
  İdefix ve D&R dan alınan kitapları hiçbir ekstra işlem yapmadan okuyabilmek için Sony, Nook veya Kobo cihazlar alınabilir…
  Kindle bu işin en iyisidir diye bir şey yok, ben Sony PRS-T2 ve Nook Simple Touch with Glowlight kullanıyorum ve çok açık söyleyeyim benim kullandığım cihazların Kindle’dan eksisi yok fazlası var…
  Bahsettiğimiz tüm bu cihazlar e-ink pearl ekran ve 800×600 çözünürlük kullanıyor, Kindle’ın üstün tarafı nedir?
  Belki de en önemli konu şu; Calibre her zaman kusursuz sonuç vermiyor epub’dan mobi’ye convert yaparken…

  1. Merhaba,
   Dediklerinize katılıyorum. Zaten Amazon.com’u yada Kindle’ı çok methetmiyorum. Ama dünya üzerinde örnek alınan bir şirket ve cihaz üreticisi.
   Yorumunuzdan Kindle harici işe yaramaz demişim gibi bir mana çıkıyor oysaki böyle bir şey yok 🙂

   Öte yandan korsan paylaşım konusunda bilinçli tüketici konusu önemli hale geliyor. Ben paylaşmıyorum, umarım kimse bu şekilde bir paylaşım yapmaz.

   Kindle’ın üstün tarafı …

   Email adresimden attığım kitabın cihaza wi-fi senkronizasyonu ile gelmesi.. (Diğerlerinde var mı bilmiyorum)
   Benim için Paperwhite’ın ışığı önemli mesela. Diğer cihazlarda göz yormayan ışık özelliği var mıdır?
   Amazon’un yaşattığı müşteri deneyimi ve kolaylığı da mühim.
   Amazon’daki geniş arşiv.. vs.

 13. kindle pazara ilk ve en güçlü giren cihaz olduğu için e-book reader denildiğinde akla ilk gelen ürün oluyor, benim söylemeye çalıştığım diğer kaliteli markaların hiçbir farkının olmadığı…
  sizin yazdıklarınızdan kindle hariç diğerleri işe yaramaz diye bir sonuç ben çıkarmadım ama yazdıklarımı tekrar okuyunca sanki bende kindle’ı çok kötülemişim gibi duruyor:)
  öyle değil hepsi aynı bunların aslında, aynı ekran aynı çözünürlük vs…

  e-mail senkronizasyonu bildiğim kadarıyla Kindle’a özgü, Amazon’un müşteri hizmetleri sadece e-book değil her konuda olabilecek en üst düzeyde olduğu için başka markalarla ben de kıyaslamıyorum…
  (amazon.co.uk den sıkça alışveriş yapmış birisi olarak söylüyorum bunu, hatta 4.3 Trekstor mini reader’ımı da oradan almıştım)

  arşiv konusuna gelince; eğer Barnes and Nobles (Amerika’nın en büyük kitapçısı) arşivi bitip Amazon’dan kitap almak durumuna gelmişsek 2-3 tane de reader, her markadan almakta gerekir herhalde…(Sony Shop bile fena değil, her ne kadar Amazon veya Barnes and Nobles olmasada)

  Paperwhite ile Glowlight aynı şey, biri Kindle biri Nook…

  İşin özü; Kindle, Sony, Nook, Kobo hepsi aynı özelliklerde ve aynı kalitede hemen hemen…
  Kindle epub açmıyor, harici micro sd takılmıyor…(dahili bellek yeterli bana göre)

  En önemlisi; Amazon hesabınıza başlık CONVERT yazıp elinizdeki epubları mail olarak yollarsanız, aynı gün içinde MOBI dönüşüm yapıp geri yolluyorlar ve Calibre’den daha düzgün bir convert olduğu da kesin…(yine Amazon müşteri mennuniyeti)

  1. Kablonuzu kontrol ettiniz mi? Yeni aldıysanız iade opsiyonunu değerlendirin. Wi-Fi ile kitap atabilirsiniz. Aslında tanıtmaya gerek yok. Lüzüm yok yani bilgisayarla bir şey yapmanıza gerek yok.

 14. Daha önce uyguladığım yöntem gayet iyi sonuç vermişti. Fakat bilgisayarımı değiştirdim, yeniden uygulamak istedim. Maalesef ePUBee çalışmadı. idefix DRM’lerini kaldıramadı. Ayrıca ebook converter alımına zorluyor…Acaba Idefix tarafından DRM formatı mı değiştirildi?

 15. Merhaba.. benim derdim bambaska.. yurtdisinda yasiyorum, kredi karti kullanmadigim icin paypal ödemeli türkce e-kitap ariyorum.. idefix paypal kabul etmiyor, d&r bu olanagi sayfasinda sunmasina ragmen ödeme gerceklestirilemiyor.. bildiginiz online satis merkezleri var mi acaba?

 16. Merhaba sezai bey
  Ben Haydar ve Australia’da yasiyorum ben de bir kindle e reader aldim. Ingilizce kitap yukluyorum ama Turkce kitap yukluyemiyorum bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirim
  saygilarla
  Haydar Altun

 17. sanırım benim tanıdığım Sezai beysiniz, veysel ben, ayşe zeynep ile beraber çalışmıştık. eğer sizseniz ki artık sen diyebilirim, yazından faydalandıktan sonra bi teşekkür yazaym dedim. birde baktm, hiç dikkat etmediğim bi ayrıntı, yazan Sezai Kayaoğlu 🙂 uzun zaman sonra bu şekilde görmüş olmak şaşırttı ve sevindirdi. yazın içn çok teşekkürler, idefixten indirdiğim kitabı atmam için çok faydalı oldu. umarım hatırlmaşsındır dostum. hatırlamadıysan da canın sağolsun. blogunu sıkkulanılanlara ekliyim ben yine de 🙂

  1. Üstad!
   Evet benim, biziz.. Doğru adres yani 🙂
   Seni unutmak mümkün mü abi? Gece yarısı teftişini hala hatırlarım. Sabahlamaları.

   Selam, Sevgi ve Muhabbet ile..
   Görüşmek ümidiyle..

 18. Merhabalar,
  Bugüne kadar e-kitapları sizin dediğiniz yolla kindle’ıma atıyordum. Bugün bir kitap aldım bu işlemleri yaparken calibre’den mobi formatına çevirmedi. Ne yapmam gerekiyor?
  Teşekkürler…

  1. Calibre ‘nin sürümünde sıkıntı vardır, yada güncelleme istiyor olabilir.. Onu belki, kaldırıp tekrar kurmak işe yarayabilir. Bir de bazen çeviriyor ama doğru dürüst uyarı vermiyor. İyice kontrol etmenizi öneririm.

   1. Daha önce aldığım kitapları silip tekrar çevirmeyi denedim herhangi bir sorun çıkmadı ama bugün aldığım kitabı çevirmiyor. Acaba e-kitap için yeni bir koruma mı eklediler?

 19. çok güzel. ben de aynı kaygıları bugün yaşadım, boşver readerde okumayayım dedim ama kızdım da kendime:) önerileriniz sayesinde kitabı pdf’ye çevirdim. sony reader kullanıyorum, sony takıntılıyım ve herkese öneririm..

 20. Merhabalar convert ederken epub cevirmemiz icin satin almaniz gerekiyor diye bir uyari cikti. satin almamda bir sikinti yok demi?

 21. Öncelikle çok teşekkür ederim. Çok yararlı bir paylaşım yapmışsınız.Benim sorunum şu: İdefix’ten e kitap satın aldım bugün. Yukarıda belirttiğiniz adımlarla idefix’in bedava verdiği kitapları çevirebildim ve kitaplar sorunsuz kindle ‘a uyum sağladı. Ancak parayla satın aldığım kitabı çeviremiyorum.Şu uyarıyı alıyorum ” epub is unable to be decrypted. Please make sure you can read it on ADE first, then use DRM removal ” Ne yapabilirim? ya da Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olmanızı rica ederim. İyi akşamlar.

  1. İnanın bilmiyorum bunu. Başka forumlar yada sitelerden bulabilirsiniz umarım.
   Belki kodlama dilini değiştirmişlerdir. Kim bilir.

 22. Merhaba,
  Öncelikle yazınız çok güzel. Ek bir bilgi vermek istiyorum. Amazonun kindle için applicationı var ve bu sayede kindle dışındaki tabletlerden veya bilgisayardan (linktedi adresle üye olabilirsiniz) kindle kütüphanenize ulaşmanız mümkün. Denemenizi tavsiye ederim. Ücretsiz. Lİnki burada: http://www.amazon.com/associates/AppDownload/?ref=assoc_tag_ph_1402131685749&_encoding=UTF8&camp=1789&creative=9325&linkCode=pf4&program=1&tag=yabancidizimu-20&linkId=YNT7F23Q44BI6XYE

 23. Tesekkurler
  Herseyi 5 dk da yaptim ve sorunsuz calisiyor.
  Son kullandigim programa kindle mailimi de yazdim donusum bitince direk cihazima atiyor, bu kadar basit olabilecegini tahmin etmemistim.
  Blogunuzu takipe aldim.
  Tesekkkurler yeniden

 24. ben calibre’den pdf dosyasını mobi’ye çeviriyorum fakat kindle’a attığımda her sayfa arka arkaya hem pdf hem de mobi olarak tekrar ediyor. bu durumu bir türlü çözemedim.

 25. karışık bir algoritma bu kadar mı güzel anlatılır. benim gibi çabuk sıkılan biri için süper bir derleme olmuş, ilk e-book’umu birazdan afiyetle okuyacağım, çok teşekkürler. 🙂

 26. yazınız için teşekkürler. benim de bir sorum var daha önce soruldu mu bilmiyorum ama idefix den aldığım sizin yönteminiz ile çevirdiğim steve jobs kitabımda bazı türkçe karakterler kindle da gözükmüyor (Ç,Ş;Ğ) .. vb gibi gözükmüyor derken C,S,G şeklinde gözüküyor küçük bir ayrıntı ama takat oldum bunu nasıl düzeltebilirim.

 27. Arkadas, bir kitap okumak bu kadar zor olmamalı. Teknoloji ile aram çokda iyi sayılmaz. Nook aldım kitapta D&r dan e-kitapta aldım ama bir türlü yükleyemedim. 1 gündür uğraşıyorum. Ben böyle teknolojinin içine tükürürüm. Giderim canlı kitabı alırım. Kitap okumaktan soğudum. Başlarım böyle aşkın ızdırıbana.

 28. Merhabalar Sezai Bey,

  Yazılarınızdan etkilenerek ve de işim gereği kitap taşımanın zorluğunu göz önünde bulundurarak Kindle Paperwhite siparişi verdim. Bugün kargodan büyük bir heyecanla teslim aldım. Ebatları olsun, yanında gelen kılıfının şıklığı olsun beni daha da bir cezbetti. Derhal cihazı açıp, sizin yazdıklarınızdan da yola çıkarak VPN ile Amerika’da bir adres belirterek kayıt işlemlerini gerçekleştirdim. D&R’dan Şebperest isimli e-kitap satın aldım. Nicedir listemi ve aklımı meşgul eden bu kitabı Kargo beklemeden, kargo ücreti vs. uğraşmadan dakikalar içerisinde edinebilmek mükemmel bir duyguydu. Belirttiğiniz Programları bilgisayarıma yükledim, belirttiğiniz adımları tek tek uyguladım. Sonuç MUHTEŞEM! Evde iPad olmasına rağmen, ondaki ekran Retina da olsa mutlaka gözleri bir müddet sonra muazzam derecede yoruyordu. Ama Kindle almakla çok isabetli bir karar vermişim diyorum şimdi. Artık tuğla büyüklüğündeki kitapları taşıma derdine son. Çok ama çok teşekkür ediyorum bu güzel bilgileri üşenmeden paylaştığınız için. Allah sizden razı olsun Sezai Bey.

  1. Ne kadar güzel vesile olabilmişim. İstediğim şey buydu. Olmuş.
   Mutlu oldum, güzel güle kullanın.

   Selamlar

 29. Merhaba Sezai bey, yardımlarınız için çok teşekkürler. Benim şöyle bir sorunum var. Aşamalrı uyguladım ve kitabı kindle a attım ama kindle da gözükmüyor ne yapmalıyım.

 30. merhabalar, yaziniz cok pratik sahiden 2dk da islem tamam 🙂 lakin benim elimde daha cok pdf formatinda kitaplar var.onlari nasil kindle a atabilirim ?

 31. Kitabı aldım ve indirdim lakin ePubee Dmr remover kitaplar yükleniyor diyip %50de takılıyor. nasıl düzeltebilirim?

 32. merhaba, kitaplarıın dmr korumasu epubee de kalkmış gözüküyor ama calibre bu kitaplar dmr korumalaı diyor.başınıza geldi mi hiç?

 33. blogunuzun büyük faydasını gördüm çok teşekkürler, bende bir sorunumu ve bulduğum çözümü yazayım, belki burayı ziyaret edenlere ufak bir faydam dokunur,
  elimdeki kitapların tamamını kindle hafızasında taşımak istemiyordum, amazon clouda elimdeki mobileri yüklemek istedim ama siteden bir türlü beceremedim buna şöyle bir çözüm buldum,
  yukarıda verdiğiniz bilgilerde ve çeşitli internet kaynaklarında belirtildiği gibi amazon hesabı her kayıtlı cihaz için bir e posta adresi tanımlıyor otomatik, kaydettiğimiz her cihaza güvenli e posta olarak tanımladığımız asıl e posta adreslerimizden, otomatik oluşan bu e postaya e kitap yollayarak cihaza kitap yükleyebiliyoruz. Cep telefonuma kindle uygulaması kurdum, uygulamaya mevcut amazon hesabımla giriş yapınca cep telefonumdaki uygulamayada bir kindle e postası oluştu. Uygulamayı telefondan kaldırdım ve tüm e kitapları cep telefonu uygulamasına tanımlanan kindle e postasına yolladım calibre programıyla, böylece tüm kitapları kindle cloud sekmesinde görebiliyorum cihaza yüklemeksizin
  Tabi belki daha kolay bir yol vardır bilemiyorum
  İyi akşamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s